I MIEJSCE W PUCHARZE BAŁTYKU!

baltyk1Bartłomiej Potrykus, Aleksander Kohnke i Mateusz Mach wzięli udział dwudniowym Turnieju o Puchar Bałtyku, w mini piłki siatkowej w Jastarni. Wystartowali w rozgrywkach „dwójek”, gdzie zapisało się dziesięć par, między innymi z Jastarni, Siemierowic i Pruszcza Gdańskiego. Pierwszego dnia ustalono dwie grupy po pięć zespołów i w tych grupach każdy grał z każdym po trzy rundy. Dla każdego zespołu liczyły się tylko zdobyte punkty, co uczyło zawodników szacunku do każdej akcji. Tyle ile zespół zdobył w secie punktów ,tyle przypisywano na ich konto. Nasi uczniowie nie mieli większych problemów z przeciwnikami z grupy, gdzie zajęli pierwsze miejsce. Finał przeszli również gładko, wygrywając cały turniej. MVP turnieju został Bartek Potrykus, a cały zespół został nagrodzony medalami i paczkami. Gratulacje!

View the embedded image gallery online at:

UDANY DZIEŃ DZIECKA W RUMI

rumia128 maja wzięliśmy udział w turnieju mini piłki siatkowej z okazji Dnia Dziecka w Rumi. Zespoł z Gnieżdżewa reprezentowały „Cztery Wspaniałe”, bo tak nazwały swój zespół Milena Pallubicka, Wiktoria Stefanowicz, Julia Czapp i Agata Dettlaff. Dziewczęta rozegrały cztery mecze w grupie przeciwko zespołom z Rumi i z Pucka, przegrywając tylko jeden, co dało im wejście do finału. Przed meczami o miejsca, wszystkie uczestniczki zawodów zostały zaproszone na kawałek tortu i sok. W meczu finałowym nasze dziewczyny nie dały rady rywalkom. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone paczkami od organizatorów, a trzy pierwsze miejsca medalami. Gratulujemy!

Awans do Mistrzostw Polski w Częstochowie

final30Wielki sukces naszych siatkarzy w finale Kinder +Sport, jedziemy na Mistrzostwa Polski. 8 maja 2016 w Starogardzie Gdańskim rozegrano Finałowy Turniej Kinder +Sport w kategorii „dwójek” chłopców. Naszą szkołę reprezentowali B. Potrykus, A. Kohnke i M. Mach. W swojej grupie nasi reprezentanci wygrali kolejno z LOTOS Trefl Gdańsk III 3 2:0, UKS Suchanik Gdańsk I 2:1 i z LOTOS Trefl Gdańsk II 2:0 i zajęli 1 miejsce w grupie awansując bezpośrednio do ćwierćfinałów. Następny mecz graliśmy z SAPS Starogard Gdański IV wygrywając 2:0 i awansując do półfinału czyli do bezpośredniej walki o medale.

Czytaj więcej: Awans do Mistrzostw Polski w Częstochowie

VIII MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ

zawczer4Dzień przed zakończeniem roku szkolnego rozegraliśmy VIII Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dwójkami. Do rozgrywek zgłosiło się 11 par. Rozgrywaliśmy mecze systemem brazylijskim do momentu wyłonienia najlepszej czwórki, gdzie grano już „każdy z każdym”. Wyniki rywalizacji:
I miejsce – Aleksander Kohnke / Bartłomiej Potrykus
II miejsce – Krzysztof Galikowski / Adam Kohnke
III miejsce - Milena Pallubicka / Wiktoria Stefanowicz
IV miejsce – Anna Wolska / Amelia Ciskowska / Paula Derc
Każdy uczestnik turnieju po zakończeniu swoich gier otrzymał słodkości, najlepsza trójka medale, a zwycięzcy statuetki. Gratulujemy!

Drugi turniej eliminacyjny Kinder +Sport dziewcząt

kinderdz2162928 kwietnia 2016 rozegrano w Chwaszczynie drugą rundę eliminacji cyklu Kinder +Sport dziewcząt w parach. Niestety tym razem nie udało się żadnej z naszych par awansować do drugiej rundy zawodów. Wszystkie 3 zespoły walczyły bardzo dzielnie i odniosły kilka zwycięstw. Teraz wszyscy czekamy na wyniki aby dowiedzieć się ile punktów zdobyliśmy i jakie miejsca zajmujemy po dwóch turniejach. Zdjęcia na następnej stronie.

Czytaj więcej: Drugi turniej eliminacyjny Kinder +Sport dziewcząt

SUKCESY LEKKOATLETYCZNE!

sukcesy13W piątek 10 czerwca wzięliśmy udział w zawodach lekkoatletycznych klas piątych, które odbyły się na puckim stadionie. Były to zawody obfitujące w sukcesy naszych uczniów. Uczestnicy zdobywali w swoich konkurencjach punkty które zasilały konta w rywalizacji szkół. Szkoła podstawowa w Gnieżdżewie zajęła wysokie II miejsce (na osiem szkół biorących udział), a przed nią znalazła się tylko Szkoła podstawowa  z Pucka.

Wyniki medalowe naszych uczniów:

Bieg 100m – I miejsce Julia Czapp;

Bieg 300m – II miejsce Julia Czapp;

Bieg 600m – III miejsce Wiktoria Stefanowicz;

Rzut piłeczką palantową DZ – I miejsce Anna Wolska, II miejsce Milena Pallubicka;

Rzut piłeczką palantową CH – III miejsce Krzysztof Galikowski;

Pchnięcie kulą DZ – III miejsce Milena Pallubicka;

Pchnięcie kulą CH – III miejsce Krzysztof Galikowski;

Skok w dal DZ – III miejsce Wiktoria Stefanowicz.

Gratulujemy!!!

II turniej kwalifikacyjny Kinder +Sport chłopców

kinderchlopcy220164024 kwietnia 2016 rozegrany został II turniej kwalifakcyjny Kinder +Sport w dwójkach chłopców. Naszą szkolę reprezentowali: B. Potrykus, A. Kohnke i M. Mach. Naszym reprezentantom udało się wygrać 8 meczów pod rząd ale niestety przegrali ostatni, ten najważniejszy o pierwsze miejsce w turniej. Drugie miejsce to olbrzymi sukces naszych zawodników, teraz czekamy na finał i śmiało można powiedzieć, że reprezentacja SP Gnieżdżewo będzie się zaliczała do faworytów tego turnieju. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.