WIGILIA 2018

21 grudnia, piątek, to był w naszej szkole bardzo uroczysty dzień. Tego dnia bowiem każda klasa obchodziła razem ze swoim wychowawcą wigilię klasową, która tradycyjnie rozpoczęła się od podzielenia się opłatkiem. Następnie przy dźwiękach kolęd i przygotowanych smakołykach zasiedliśmy do wspólnego stołu, aby w ten miły sposób spędzić ze sobą ostatnie przedświąteczne chwile.
Finałem tego dnia był uroczysty apel, który rozpoczął Pan Dyrektor od złożenia wszystkim bożonarodzeniowych życzeń, po czym każda klasa zaśpiewała specjalnie przygotowaną z tej okazji kolędę.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia, cudownych świąt, pełnych rodzinnego ciepła i wielkiej radości. A w nadchodzącym Nowym Roku realizacji zamierzonych planów i aby był on jeszcze lepszy od tego roku, który właśnie mija.

Wesołych Świąt!

View the embedded image gallery online at:
http://spgniezdzewo.pl/index.php/szkola#sigFreeId46b843af3f

JASEŁKA 2018

j3„Przed nami Boże Narodzenie - święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem” - toteż 18 grudnia 2019 r. w naszej szkole te słowa mieli okazję usłyszeć: społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w rozświetloną setkami lampek krainę, to tutaj w pięknej scenerii przygotowanej przez grupę nauczycieli odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas”.

Na początku dyrektor szkoły pan Mariusz Mischkowski przywitał wszystkich zaproszonych gości w tym: pana sołtysa Zbigniewa Jagiellaka, ks. Stanisława Majkowskiego, p. Marię Szefka, p. Jozefa Roszmana, p. Mirosława Weserlig, rodziców, uczniów i nauczycieli. Następnie uczniowie pod opieką p. Danuty Bigott i p. Cecylii Mach przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, a śpiewane kolędy przeniosły wszystkich w świąteczny nastrój.

Goście mieli okazję zaopatrzyć się w piękne ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli podczas kiermaszu oraz uraczyć się kawą z pysznym ciastkiem z kawiarenki przygotowanej przez Radę Rodziców.

Przygotowano również kalendarze na rok 2019, do którego ilustracje wykonali   nauczyciele. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na świąteczną pomoc dla samotnych osób naszej miejscowości.

View the embedded image gallery online at:
http://spgniezdzewo.pl/index.php/szkola#sigFreeId2b85cc8c22

Spotkanie przedświąteczne rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego

k4W dniu 11 grudnia 2018 roku od godz.9.00 do 13.00 odbyło się w remizie w Gnieżdżewie spotkanie przedświąteczne rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały styropianowe choinki oraz bombki na kiermasz świąteczny. Mamusie, tatusiowie, ciocie razem z dziećmi tworzyły wspaniałe ozdoby świąteczne. Był również słodki poczęstunek zabawy z chustą Klanza, słuchanie kolęd. Dzieci spędziły wspaniały czas ze swoimi rodzicami. Dziękujemy Panu J. Roszmanowi za udostępnienie remizy i słodkie co nieco dla dzieci oraz rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i mile spędzony czas. Dziękujemy również panu dyrektorowi Mariuszowi Mischkowskiemu za odwiedziny w remizie. Dzisiejsze zabawy rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego w remizie z wykorzystaniem chusty Klanza.

Czytaj więcej: Spotkanie przedświąteczne rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego

Podkategorie